RESIDENTS PRESENTATION: I want to take you with me. 11.4.2018, 18.00, Skytý bar.

“Chcem ťa zobrať so sebou a ukázať ti svet. Chcem ťa niesť v malej krabičke, no nie v takej, ktorá ťa bude ukrývať, ale v krabičke, ktorá je plná ciest, bezstarostného života, ale aj momentov, kedy budeš chcieť plakať. Chcem to všetko spolu zatriasť tak, aby si stratil topánky aj ponožky, až pokým nebudú všetky celkom pomiešané…”

IMG_0377jpg

Mads Floor Andersen sám seba označuje za umelca, kurátora, performera a nomáda. Na jednej zo svojich ciest prešiel pešo z Anglicka, kde študoval, až do rodného Dánska. Zaujímajú ho ľudia, situácie a komunity, ktoré na svojich cestách stretáva. Zaznamenáva stretutia s ľuďmi a všíma si pri tom detaily, ktoré nám v každodennom živote unikajú. Neostáva pasívnym pozorovateľom - všade, kam príde, zanecháva stopu. Ako cudzinec robí opak toho, čo sa od neho očakáva - spája miestnych v spoločných aktivitách, učí ich navzájom sa spoznávať, zoznamuje susedov, ľudí, ktorí žijú vedľa seba a nič o sebe nevedia. Je iniciátorom Nomadic Art festival, so svojimi performance sa zúčastňuje medzinárodných festivalov (Belfast, Kalkata, Berlín, Kodaň a.i.), aktívne pôsobí v medzinároných kurátorských projektoch a tvorivých kolektívoch (Tracing the Pathway), publikuje knihy a články.

Čo sa dá naučiť z jeho netradičného a odvážneho prístupu k spoznávaniu nových ľudí a miest, ako aj to, čo sa chystá robiť v Novej Cvernovke (a jej okolí) nám porozpráva na prezentácii, ktorá bude 11. apríla o 18.00 v Skrytom bare.

IMG_0338jpgIMG_0460jpgIMG_0505jpg